Nízkoenergetické domy

//Nízkoenergetické domy
Nízkoenergetické domy2019-02-01T13:01:22+00:00

Jako nízkoenergetické bývají označovány vytápěné budovy, u kterých je spotřeba nákladu na teplo podstatně nižší než u běžných budov.

Našim cílem je postupně prosazovat nízkoenergetické domy jako běžné typy staveb, s tím, že při stejných investičních nákladech budou nízkoenergetické domy vyžadovat mnohem nižší náklady na vytápění.

NED 1 – Projekt 2004 Praha jih

Průběh výstavby a fotografie dokončeného domu

NED 2 – Projekt 2007 Pod Strání

O potřebě stavět energeticky úsporné domy dnes snad již nikdo nepochybuje. S teoretickými informacemi, jak navrhovat a stavět tyto domy se setkáváme dnes poměrně často. Teorie vznikající od stolu je však třeba ověřit praktickými zkušenostmi, jinak by při provozu těchto staveb mohlo docházet k velkým zklamáním.

Za účelem získání praktických zkušeností s výstavbou a provozem byl na východě Čech realizován projekt energeticky úsporného domu “Pod Strání”.

NED 3 – Projekt 2008 Bernolákovo

Náhled prezentece Power Point, Prezentece Power Point, Technická správa, Pohledy, axonometrie krovu, půdorysy, Základní údaje o konstrukci 1, Základní údaje o konstrukci 2

NED 4 – Projekt 2008 Mnichovice

Náhled prezentece Power Point, Prezentece Power Point

Webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies, potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro možný retargeting. Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas. Více informací Rozumím